Preses relīze

CSP piedalās starptautiskajā jaunatnes dienā 2013 (ar foto)

Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā starptautiskajā jaunatnes dienā kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” Centrālā statistikas pārvalde sapulcējušos jauniešus iepazīstināja ar Latvijas jauniešu portretu skaitļos un faktos. Dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumu par pašreizējo iedzīvotāju skaitu Latvijā, no kā 308 435 jauniešu vecumā no 13 līdz 25 gadiem veido 15%. Tā izrādījās samērā grūta mīkla, jo pareizā atbilde sekoja pēc daudziem minējumiem. Zinātāja balvā saņēma Eiropas statistikas biroja Eurostat lietussargu.

Starptautiskās jaunatnes dienas dalībniekus uzrunāja Diāna Sīmansone, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā, bet savā pieredzē ar jauniešiem dalījās divas jaunas un veiksmīgas uzņēmējas – Dace Šrādere, „Verdant Eco Spa” īpašniece un Jogita Pūpola, „Jogitas pasākumi” īpašniece.

CSP jau vakar ziņoja par statistiku saistībā ar Latvijas jauniešiem. Skatīt arī infografiku „Statistika par jauniešiem Latvijā, 2013”.

Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers, pasākuma vadītājs, Sanda Rieksta, CSP sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Ilmārs Znotiņš

Latvijas iedzīvotāju skaits – 2 miljoni 24 tūkstoši – ir atminēts!

Foto: Ilmārs Znotiņš

 

Sanda Rieksta
CSP sabiedrisko attiecību speciāliste
67366621; 27880666
sanda.rieksta@csb.gov.lv
www.csb.gov.lv 
Twitter: @CSP_Latvija

Publicēšanas datums
Ieteikt