Press Release

Šodien tautas skaitīšanas otrā posma pēdējā diena

Laikā no 1. līdz 10. jūnijam iedzīvotājiem tiks dota iespēja aizpildīt tautas skaitīšanas anketu internetā. Šo iespēju varēs izmantot tie iedzīvotāji, kuri iepriekš tautas skaitīšanas anketu nebija aizpildījuši nedz internetā, nedz kopā ar tautas skaitītāju savā dzīves ietā, CSP Informācijas centrā vai kādā no reģionālajiem tautas skaitīšanas vadīšanas un koordinācijas centriem (RVKC).

1.jūnijā, sākot no plkst. 00.00 un līdz 10.jūnija plkst. 24.00, tautas skaitīšanas anketu varēs aizpildīt mājaslapā www.tautasskaitisana.lv, kur galvenajā lapā būs izvietots aicinājums „SASKAITIES ŠEIT”. Atgādinām, ka iedzīvotājiem jāsniedz informācija par stāvokli uz 2011.gada 1.martu.

CSP informē, ka papildus Citadeles, DnB NORD Bankas, Latvijas Krājbankas, SEB bankas un Swedbank identifikatoriem, būs iespējams izmantot arī Nordea Bank FinlandPlc Latvijas filiāles identifikatorus, lai autentificētos tautas skaitīšanas interneta anketas vietnē.

Tāpat kā iepriekš, otra iespēja autentificēties tautas skaitīšanas interneta anketas vietnē būs ar elektronisko parakstu. Lai nerastos pārpratumi attiecībā uz elektroniskā paraksta lietošanu, CSP skaidro - šā paraksta izmantošanai ir nepieciešams viedkartes lasītājs. Tādēļ nebūs iespējams izmanot virtuālo eParakstu, jo ar to nevar pieslēgties pie citu pakalpojumu sniedzēju sistēmām, tajā skaitā arī pie tautas skaitīšanas interneta anketas.

No 1. līdz 10. jūnijam iedzīvotāji var ierasties arī RVKC, kur kopā ar tautas skaitītāju varēs aizpildīt tautas skaitīšanas anketu. RVKC adreses un darba laiki ir pieejami www.tautasskaitisana.lv sadaļā "Kontakti". Atgādinām, ka neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000777 vai rakstīt uz e-pastu tautasskaitisana@csb.gov.lv.

Līdz 30.maijam tautas skaitīšanas pirmajā un otrajā posmā kopumā ir iegūtas ziņas par 1,9 miljoniem iedzīvotāju.

Papildinformācija:
Aldis Brokāns
Centrālās statistikas pārvaldes preses sekretārs
T: +371 67366868
M: +371 29119849
E-pasts: aldis.brokans@csb.gov.lv

Release date
Share this press release:

Statistical themes related to this press release