Viegli lasīt

Centrālā statistikas pārvalde aptaujā iedzīvotājus un dažādu nozaru uzņēmumus. Aptaujāšana var notikt gan pa telefonu, gan rakstveidā. Rakstveida pārskatus jāiesniedz CSP.

Lielus uzņēmumus aptaujā katru gadu, mazus – nejaušās izlases veidā, piemēram, katru piekto vai desmito uzņēmumu. Iegūto informāciju pēc tam statistiķi apstrādā un tā tiek publicēta.

 

 

Ar apkopoto informāciju var iepazīties gan internetā, gan datu krājumos. Datu krājumus var apskatīt un iegādāties CSP mājaslapā, vai arī ierodoties CSP Informācijas centrā, Lāčplēša ielā 1, Rīgā.

 

 

 


Centrālās statistikas pārvaldes uzdevums ir informēt sabiedrību par svarīgām lietām: iedzīvotāju skaitu, ienākumu līmeni u.c. Informācijai jābūt salīdzināmai, lai jebkurš varētu sekot līdzi, un šie rādītāji mainās pa mēnešiem, ceturkšņiem un gadiem.

Statistikas pārvalde sadarbojas arī ar Eiropas organizācijām, tāpēc jebkuram ir iespēja pārliecināties, vai tiešām pie mums salīdzinājumā ar citām valstīm dzimst mazāk bērnu un algas ir tik niecīgas?

Centrālā statistikas pārvalde ir pakļauta Ekonomikas ministrijai. Pārvaldes darbu jau vairāk kā 10 gadus vada priekšniece Aija Žīgure.

 

Centrālā statistikas pārvalde atrodas Rīgā, Lāčplēša ielā 1.
Pārvaldei var piezvanīt pa tālruni 67366803 un nosūtīt e-pastu uz csb [at] csb [dot] gov [dot] lv
Šeit tu vari uzdot jautājumu Centrālajai statistikas pārvaldei ⇒ Uzdot jautājumu