Koris "Mediāna"

30.04.2017

Koru skate 2017

Ar lieliskiem panākumiem koris "Mediāna" startē 2017.gada koru skatē, iegūstot 1. pakāpes diplomu ar 41,89 punktiem.

27.03.2017

Koncerts “Tāls rīts”

27. martā koris “Mediāna” ieskandināja pavasari, piedaloties Ginta Ceplenieka Rīgas jaukto koru grupas koncertā “Tāls rīts”.

23.12.2016

Ziemassvētku koncerts CSP

23. decembrī koris “Mediāna” saviem kolēģiem dāvāja Ziemassvētku burvības sajūtu un aicināja noticēt brīnumam, mīlēt un cerēt.

11.12.2016

Koris “Mediāna” piedalās 3.adventes Ziemassvētku koncertā “Es tev dāvinu…” Kauguros

11. decembrī koris “Mediāna” kopā ar jaukto kori "Spārnos" un citiem JKC Kauguru kultūras nama radošajiem kolektīviem dāvāja klausītājiem Ziemassvētku brīnuma sajūtas un prieku.

  

  

04.11.2016

Koris “Mediāna” iedvesmo kolēģus Ziemassvētku kauju muzejā Tīreļpurvā

Patriotu nedēļā CSP kolektīvs devās uz Latvijas Kara muzeja filiāli Ziemassvētku kauju muzeju Valgundes novada Mangaļos, lai pieminētu Latvijas strēlniekus un izzinātu to stāstus un sadzīviskos apstākļus I Pasaules kara laikā.

Koris “Mediāna” atskaņoja patriotiskas dziesmas un strēlnieku godināšanai CSP kolektīvs kopīgi nodziedāja dziesmu “Ķemermiestiņā”, kuras vārdu autori ir Strēlnieki, kas uzturējās Tīreļpurva Mangaļu mājās, netālu no Ķemeriem.

Muzeja teritorijā ir saglabājušies Baltijas reģionam unikāli I Pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Ziemassvētku kaujas un tām sekojošās Janvāra kaujas norisinājās no 1917. gada 5. janvāra (1916. gada 23. decembra pēc vecā laika skaitīšanas stila) līdz 4. februārim. Tā bija lielākā krievu armijas militārā operācija I Pasaules kara laikā Rīgas frontē, kurā latviešu strēlnieku daļām bija būtiskākā triecienspēka loma.

  

  

  

09.09.2016

CSP labāko darbinieku godināšana

Septembrī koris “Mediāna” uzsāka jauno sezonu ar māksliniecisko vadītāju Aiju Dimzu, kormeistari Annu Leiškalni un vokālo pedagogu un diriģentu Jāni Liepiņu.

9. septembrī pārvaldes 97. jubilejā ar pārvaldes apbalvojumiem tika sumināti labākie darbinieki. Arī koris “Mediāna” kuplināja šo pasākumu, veltot vairākas dziesmas balvu laureātiem.

1.02.07.2016

Kurzemes Dziesmu svētki Kuldīgā, Kuldīgas pilsētas estrādē

2. jūlijā Kuldīgas pilsētas estrādē notika Kurzemes dziesmu svētki, kuros piedalījās CSP jauktais koris “Mediāna” diriģentes Ivetas Kaktiņas vadībā.

Kurzemes dziesmu svētkos piedalījās vairāk nekā 2000 dziedātāju no Kurzemes un citiem Latvijas novadiem, kā arī Kurzemes novada pūtēju orķestri, deju kolektīvi un folkloras kopas.

Kurzemes Dziesmu svētku mākslinieciskā koncepcija un programma bija veidota, izmantojot Kurzemes kultūrvēsturisko daudzveidību un programmā izceļot lībiešu, kuršu un suitu reģionālās pamatvērtības.

Koncerta programmā nozīmīga vieta bija ierādīta latviešu tautas dziesmai – gan klasiskas apdares veidolā, gan tās izmantojumam mūsdienu komponistu oriģinālmūzikā.

  

  

22.06.2016

Vasaras saulgrieži CSP pagalmā

2016. gada 22.jūnijā koris “Mediāna” ielīgoja vasaras saulgriežus CSP pagalmā, dziedot dziesmas un aicinot kolēģus rotaļās. Tika suminātas CSP Līgas un Jāņi, noteikts gardākā siera sējējs, pušķots ugunskurs un meklēts papardes zieds.

Idejas autores un realizētājas: Iveta Kaktiņa un Vita Kisļicka.

  

 

16.04.2016

Koris "Mediana" gatavojas Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem

16. aprīlī Centrālās statistikas pārvaldes jauktais koris “Mediāna” piedalījās “Rīgas koru mēnesis 2016” koru skatē. Žūrija, kuras sastāvā bija Māris Klišāns, Rihards Dubra un Romāns Vanags, novērtēja kora “Mediāna” sniegumu, piešķirot 36,89 punktus un 2. pakāpes diplomu. Diriģentes Ivetas Kaktiņas vadībā koris atskaņoja dziesmu “Mūsu Tēvs debesīs”, “Dziedot dzimu, dziedot augu” un “Skaitīšanas mūzika”.

Rīgas koru skatē piedalījās 92 jauktie, sieviešu, vīru un senioru kori, kas rādīja savu māksliniecisko līmeni un gatavību vasarā gaidāmajiem reģionālajiem koru svētkiem un jau apgūto daļu no 2018. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Noslēguma koncerta repertuāra.

Koru skates visā Latvijā notiek no 2. aprīļa līdz 7. maijam.

  


23.12.2015

"Mediana" ieskandina Ziemassvētkus

17. decembrī Centrālās statistikas pārvaldes koris “Mediāna” priecēja klausītājus Ziemassvētku koncertā Ģertrūdes baznīcā. Arī Centrālajā statistikas pārvaldē koris ieskandināja Ziemassvētkus un 23. decembrī priecēja CSP darbiniekus Ziemassvētku sarīkojumā.

      


16.11.2016

Valsts svētkos koris "Mediana" priecē kolēģus 

16. novembrī Kara muzejā valsts svētkiem veltītajā CSP sarīkojumā darbiniekiem koris “Mediāna” atskaņoja “Dievs, svētī Latviju!”, “Mirdzot šķēpiem”, “Saule brida rudzu lauku”, “Gaismeņa ausa”, "Dvēseles dziesma" un “Saule, Pērkons, Daugava”.


06.11.2016

Kora "Mediana" dalībnieki izgaismo novembri

6. novembrī plkst. 19.00 Vecrīgā akcijas “Izgaismo novembri” Rīgas A Cappella festivāla ietvaros vairāku koru dalībnieki lāpu gājienā, nākot no dažādām pusēm un dziedot "Vindo", satikās Līvu laukumā.


02.07.2015

Koris „Mediāna” VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos

28. jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē notika VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku noslēguma koncerts, kurā piedalījās CSP jauktais koris „Mediāna” u. c. kori no Latvijas, Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas.

Koncerta programmu veidoja skaņdarbi, kas iepriekš izskanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Tāpat Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris izpildīja daļas no Karla Orfa kantātes "Carmina Burana". Šo skaņdarbu pirmo reizi atskaņoja tik liels dziedātāju pulks - aptuveni 6000 balsu.

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995.gadā ar mērķi pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu. Šogad svētku tradīcijai aprit 20 gadi un iepriekšējie svētki notikuši Latvijā (1995), Zviedrijā (1997), Norvēģijā (2000), Lietuvā (2002), Igaunijā (2008), Islandē (2010) un Somijā (2012).

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku foto galerija (saite uz http://www.lnkc.gov.lv/galerijas/)

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku noslēguma koncerta ieraksts (saite uz http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/28.06.2015-viii-ziemelu-un-baltijas-valstu-dziesmu-svetki.-nosleguma-koncer.id52016/)

  

  


21.04.2015

Koris "Mediāna" gūst panākumus "Rīgas koru mēnesis 2015" skatē

19. aprīlī "Rīgas koru mēnesis 2015" koru skatē pirmo reizi savas prasmes VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku repertuāra apguvē demonstrēja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jauktais koris "Mediāna". Žūrija, kuras sastāvā bija diriģents Romāns Vanags, Agita Ikauniece un Ārijs Šķepasts, atzinīgi novērtēja kora „Mediāna” sniegumu, piešķirot 35,56 punktus un 2. pakāpes diplomu. Diriģentes Ivetas Kaktiņas vadībā koris atskaņoja norvēģu tautas dziesmu „Brureslått fra Øre”, somu dziesmu „Kaipaava” un igauņu dziesmu „Ma kõndisin vainul”.

Gatavojoties VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku Noslēguma koncertam, kas šovasar, 28. jūnijā notiks Mežaparka Lielajā estrādē, kā arī dažādiem Latvijas reģionālajiem koru svētkiem, 18. un 19. aprīlī Latvijas Universitātes Lielajā aulā notika koru skates jeb "Rīgas koru mēnesis 2015", kurās kori demonstrēja savas prasmes svētku repertuāra apguvē.

Skatēs koru māksliniecisko un tehnisko sniegumu vērtēja gan žūrija, izsakot vērtējumu punktos (maksimālais punktu skaits – 50), gan klausītāji ar aplausiem. Par iegūtiem 45 līdz 50 punktiem piešķir augstākās pakāpes diplomu, par 40 līdz 44,99 punktiem – 1. pakāpes diplomu, par 35 līdz 39,99 punktiem – 2. pakāpes diplomu, par 30 līdz 34,99 punktiem – 3. pakāpes diplomu, savukārt par iegūtajiem 1 līdz 29,99 punktiem – diplomu par piedalīšanos.

 


30.06.2014

Centrālās statistikas pārvaldes kolektīvs izveido kori "Mediāna"

Lai veicinātu Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) kolektīva saliedētību, lojalitāti un radošumu, 2014. gada jūnijā izveidots koris "Mediāna". Tā saimi veido 40 dziedātāji – CSP darbinieki. Kora nosaukums izvēlēts par godu statistiskajam rādītājam "mediāna", kas ir augošā vai dilstošā kārtībā sakārtotu novērojumu centra vērtība jeb sadalījuma viduspunkts. Kora mākslinieciskā vadītāja ir Iveta Kaktiņa, diriģente un kormeistare – Anna Leiškalne.