Koris "Mediāna"

Koris "Mediana" gatavojas Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem

16. aprīlī Centrālās statistikas pārvaldes jauktais koris “Mediāna” piedalījās “Rīgas koru mēnesis 2016” koru skatē. Žūrija, kuras sastāvā bija Māris Klišāns, Rihards Dubra un Romāns Vanags, novērtēja kora “Mediāna” sniegumu, piešķirot 36,89 punktus un 2. pakāpes diplomu. Diriģentes Ivetas Kaktiņas vadībā koris atskaņoja dziesmu “Mūsu Tēvs debesīs”, “Dziedot dzimu, dziedot augu” un “Skaitīšanas mūzika”.

Rīgas koru skatē piedalījās 92 jauktie, sieviešu, vīru un senioru kori, kas rādīja savu māksliniecisko līmeni un gatavību vasarā gaidāmajiem reģionālajiem koru svētkiem un jau apgūto daļu no 2018. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Noslēguma koncerta repertuāra.

Koru skates visā Latvijā notiek no 2. aprīļa līdz 7. maijam.

  


23.12.2015

"Mediana" ieskandina Ziemassvētkus

17. decembrī Centrālās statistikas pārvaldes koris “Mediāna” priecēja klausītājus Ziemassvētku koncertā Ģertrūdes baznīcā. Arī Centrālajā statistikas pārvaldē koris ieskandināja Ziemassvētkus un 23. decembrī priecēja CSP darbiniekus Ziemassvētku sarīkojumā.

    


16.11.2016

Valsts svētkos koris "Mediana" priecē kolēģus 

16. novembrī Kara muzejā valsts svētkiem veltītajā CSP sarīkojumā darbiniekiem koris “Mediāna” atskaņoja “Dievs, svētī Latviju!”, “Mirdzot šķēpiem”, “Saule brida rudzu lauku”, “Gaismeņa ausa”, "Dvēseles dziesma" un “Saule, Pērkons, Daugava”.


06.11.2016

Kora "Mediana" dalībnieki izgaismo novembri

6. novembrī plkst. 19.00 Vecrīgā akcijas “Izgaismo novembri” Rīgas A Cappella festivāla ietvaros vairāku koru dalībnieki lāpu gājienā, nākot no dažādām pusēm un dziedot "Vindo", satikās Līvu laukumā.


02.07.2015

Koris „Mediāna” VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos

28. jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē notika VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku noslēguma koncerts, kurā piedalījās CSP jauktais koris „Mediāna” u. c. kori no Latvijas, Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas.

Koncerta programmu veidoja skaņdarbi, kas iepriekš izskanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Tāpat Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris izpildīja daļas no Karla Orfa kantātes "Carmina Burana". Šo skaņdarbu pirmo reizi atskaņoja tik liels dziedātāju pulks - aptuveni 6000 balsu.

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995.gadā ar mērķi pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu. Šogad svētku tradīcijai aprit 20 gadi un iepriekšējie svētki notikuši Latvijā (1995), Zviedrijā (1997), Norvēģijā (2000), Lietuvā (2002), Igaunijā (2008), Islandē (2010) un Somijā (2012).

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku foto galerija (saite uz http://www.lnkc.gov.lv/galerijas/)

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku noslēguma koncerta ieraksts (saite uz http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/28.06.2015-viii-ziemelu-un-baltijas-valstu-dziesmu-svetki.-nosleguma-koncer.id52016/)

  

  


21.04.2015

Koris "Mediāna" gūst panākumus "Rīgas koru mēnesis 2015" skatē

19. aprīlī "Rīgas koru mēnesis 2015" koru skatē pirmo reizi savas prasmes VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku repertuāra apguvē demonstrēja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jauktais koris "Mediāna". Žūrija, kuras sastāvā bija diriģents Romāns Vanags, Agita Ikauniece un Ārijs Šķepasts, atzinīgi novērtēja kora „Mediāna” sniegumu, piešķirot 35,56 punktus un 2. pakāpes diplomu. Diriģentes Ivetas Kaktiņas vadībā koris atskaņoja norvēģu tautas dziesmu „Brureslått fra Øre”, somu dziesmu „Kaipaava” un igauņu dziesmu „Ma kõndisin vainul”.

Gatavojoties VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku Noslēguma koncertam, kas šovasar, 28. jūnijā notiks Mežaparka Lielajā estrādē, kā arī dažādiem Latvijas reģionālajiem koru svētkiem, 18. un 19. aprīlī Latvijas Universitātes Lielajā aulā notika koru skates jeb "Rīgas koru mēnesis 2015", kurās kori demonstrēja savas prasmes svētku repertuāra apguvē.

Skatēs koru māksliniecisko un tehnisko sniegumu vērtēja gan žūrija, izsakot vērtējumu punktos (maksimālais punktu skaits – 50), gan klausītāji ar aplausiem. Par iegūtiem 45 līdz 50 punktiem piešķir augstākās pakāpes diplomu, par 40 līdz 44,99 punktiem – 1. pakāpes diplomu, par 35 līdz 39,99 punktiem – 2. pakāpes diplomu, par 30 līdz 34,99 punktiem – 3. pakāpes diplomu, savukārt par iegūtajiem 1 līdz 29,99 punktiem – diplomu par piedalīšanos.

 


30.06.2014

Centrālās statistikas pārvaldes kolektīvs izveido kori "Mediāna"

Lai veicinātu Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) kolektīva saliedētību, lojalitāti un radošumu, 2014. gada jūnijā izveidots koris "Mediāna". Tā saimi veido 40 dziedātāji – CSP darbinieki. Kora nosaukums izvēlēts par godu statistiskajam rādītājam "mediāna", kas ir augošā vai dilstošā kārtībā sakārtotu novērojumu centra vērtība jeb sadalījuma viduspunkts. Kora mākslinieciskā vadītāja ir Iveta Kaktiņa, diriģente un kormeistare – Anna Leiškalne.