E-pakalpojumi Centrālajā statistikas pārvaldē

Kas ir e-pakalpojumi?

E-pakalpojumi ir iespēja saņemt valsts iestāžu pakalpojumus ar interneta starpniecību. Lai e-pakalpojumi kļūtu par ikdienas saziņas veidu ar valsti, aicinām Jūs pirms ierasties klātienē pārliecināties, vai nepieciešamo statistisko informāciju vai iesniedzamos datus varat nodot elektroniski.

CSP e-pakalpojumi sniedz iespēju datu lietotājiem saņemt nepieciešamo statistisko informāciju elektroniski.

Arī respondentiem mēs esam radījuši elektroniskos risinājumus, cenšoties padarīt statistiskās informācijas sniegšanu pēc iespējas vieglāku.

 

E-pārskata sistēma

CSP izstrādājusi elektroniskās datu savākšanas sistēmu "E-pārskats". E-pārskats nodrošina iespēju respondentiem elektroniski aizpildīt pārskatus, pārbaudīt ievadīto informāciju, veicot vienkāršākas datu validācijas un iesniegt tos CSP.

Iesniegt E-Pārskatu

Skatīt iesniedzamos pārskatus

Lai nodrošinātu automātisku statistiskās informācijas nodošanu no uzņēmuma vai grāmatvedības pakalpojumu sniedzēja datu bāzes, aicinām iepazīties ar pamācību dažādu pārskatu XML sagatavju veidošanai.

XML sagataves

Šaubu vai neskaidrību gadījumā aicinām Jūs jautāt padomu CSP konsultantiem

e-pasts: csp [dot] respondenti [at] csb [dot] gov [dot] lv
tālr. 67366881

E-aptaujas

Lai atvieglotu respondenta noslodzi un piedāvātu mūsdienīgu risinājumu CSP aptauju veikšanai, ir izstrādātas vairākas E-aptaujas. Apsekojumā iekļautajām personām tiek nosūtīta vēstule, aicinot piedalīties CSP apsekojumā un aizpildīt E-aptauju vietnē csb.gov.lv.

Pieeja E-aptaujai ir tikai apsekojumā iekļautajiem respondentiem, autorizējoties ar internetbanku vai drošu elektronisko parakstu.

Plānotās E-aptaujas 2015. gadā

Mikro tautas skaitīšanas E-aptauja

Šaubu vai neskaidrību gadījumā aicinām Jūs jautāt padomu CSP konsultantiem

e-pasts info [at] csb [dot] gov [dot] lv
tālr. 67366912

Informācijas pieprasījumi elektroniski

Ērtākai un ātrākai informācijas apmaiņai un pakalpojumu saņemšanai iesakām izmantot elektriskos saziņas līdzekļus:

Uzdot jautājumu – informācijas pieprasījumam vai jautājumam par jebkuru tematu

Nosūtīt e-iesniegumu – jautājuma vai pieprasījuma reģistrēšanai, garantējot atbildi ne vēlāk kā divu nedēļu laikā no iesnieguma saņemšanas, ja normatīvajos aktos nav norādīts citādi

CSP nodrošina ar drošu elektronisko parakstu parakstītu elektronisko dokumentu saņemšanu un nosūtīšanu. CSP oficiālā e-pasta adrese ar elektroniski parakstītu dokumentu saņemšanai un nosūtīšanai ir csb [at] csb [dot] gov [dot] lv

Papildu MK 2005. gada 28. jūnija noteikumu Nr. 473 "Elektronisko dokumentu izstrādāšanas, noformēšanas, glabāšanas un aprites kārtība valsts un pašvaldību iestādēs un kārtība, kādā notiek elektronisko dokumentu aprite starp valsts un pašvaldību iestādēm vai starp šīm iestādēm un fiziskajām un juridiskajām personām" 10. punktā minētajiem datņu formātiem, CSP pieņem un izmanto arī DOC vai DOCX (noformētam tekstam) un XLS vai XLSX (elektroniskajām tabulām).

Atvērt elektroniski parakstītu dokumentu bezmaksas un pārbaudīt tā paraksta autentiskumu iespējams vietnē eparaksts.lv.

Šaubu vai neskaidrību gadījumā aicinām Jūs jautāt padomu CSP konsultantiem

e-pasts: info [at] csb [dot] gov [dot] lv
tālr. 67366922, 67366803
Twitter.com/CSP_Latvija

Datu bāzes

CSP sagatavotā statistiskā informācija tiek publicēta datu bāzē data.csb.gov.lv. CSP tīmekļa datu bāzē ir ap 974 milj. datu šūnu, kas sakārtotas 1884 datu tabulās. Dati pieejami 15 tematiskajās grupās par 64 statistiskajām tēmām.

Doties uz datu bāzi

Ja datu lietotājiem nepieciešams regulāri skatīt noteiktas datu bāzes sadaļas vai rādītājus, iesakām pievienot saiti pārlūkprogrammas grāmatzīmēs vai ar speciālas programmatūras palīdzību izveidot API vaicājumu.

Pamācība API vaicājuma veidošanai (angļu valodā)

Šaubu vai neskaidrību gadījumā aicinām Jūs jautāt padomu CSP konsultantiem

Līga Saleniece                                                   Inita Ķemlere
e-pasts: liga [dot] saleniece [at] csb [dot] gov [dot] lv                    e-pasts: inita [dot] kemlere [at] csb [dot] gov [dot] lv
tālr. 67366950                                                    tālr. 67366950

E-Publikācijas

CSP E-publikāciju katalogā datu lietotājiem pieejamas digitalizētas vēsturiskās statistiskās publikācijas PDF formātā, kas izdotas no 1926. gada, kā arī jaunākie izdevumi par Latvijas statistikas rādītājiem.

E-publikāciju meklētājs

Šaubu vai neskaidrību gadījumā aicinām Jūs jautāt padomu CSP konsultantiem

e-pasts: info [at] csb [dot] gov [dot] lv
tālr. 67366922, 67366803
Twitter.com/CSP_Latvija

Vai tas ir droši? Jā!

Tāpat kā ikdienā aizslēdzam mājokli vai uzmanām maku, arī ikvienu e-pakalpojumu lietotāju aicinām neaizmirst par personīgo piesardzību. Lūk, dažas pamatlietas, ko ņemt vērā drošai un atbildīgai e-pakalpojumu lietošanai:

  1. Sargi datus. Nedod citiem savu eID, PIN kodus, e-dokumentus un e-datus
  2. Vērtē kritiski. E-pakalpojumi ir latvija.lv un oficiālās iestāžu mājas lapās, nesniedz datus mēstuļu e-pastos vai aizdomīgās vietnēs.
  3. Uzmanies publiskās vietās. Ja lieto e-pakalpojumus publiskā vietā, tad vienmēr atceries "izlogoties" no portāla vai sistēmas un aizvērt interneta pārlūkprogrammas logu.