Rīgā notiek Eiropas valstu nacionālo statistikas iestāžu vadītāju 100. konference

24.09.2014

No 24. līdz 26. septembrim Rīgā, Radisson Blu Daugava notiek Eiropas nacionālo statistikas iestāžu vadītāju 100. konference (DGINS) un Eiropas Statistikas sistēmas (ESS) komitejas tikšanās, kuras rīkotāja ir Centrālā statistikas pārvalde (CSP).

DGINS konference ir nozīmīgākais forums, kurā tiek diskutēts par ESS attīstības tendencēm un nākotnes perspektīvām. Tās mērķis ir apspriest ar statistikas programmu, metožu un statistisko produktu ražošanas procesu saistītus tematus. Ik gadu DGINS konferences dalībniekus uzņem kāda no ESS dalībvalstīm. Pirmā DGINS konference tika organizēta Luksemburgā 1953. gadā.

Konferencē Rīgā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Statistikas biroja Eurostat ģenerāldirektors Valters Radermahers, Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, CSP priekšniece Aija Žīgure, kā arī 39 citu Eiropas valstu statistikas iestāžu pārstāvji. Dalībnieku vidū ir arī pārstāvji no Eurostat, Eiropas Komisijas, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas, Eiropas Statistikas konsultatīvās komitejas, Eiropas Centrālās bankas, Apvienoto Nāciju Organizācijas Eiropas Ekonomiskās komisijas un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas.

Šī gada DGINS konferences tēma ir globālā biznesa statistika. Tās ietvaros tiks diskutēts par biznesa statistikas nozīmi lēmumu pieņemšanā, uzņēmumu aktivitāšu un globalizācijas procesu novērtēšanu, kā arī iespējamo indikatoru izstrādi, kas ļautu uztvert globalizācijas pieaugošo ietekmi uz ekonomiku.

Līdzšinējās DGINS konferencēs diskutēts par dažādiem statistiskās sistēmas aktuāliem jautājumiem, piemēram, prakses kodeksu, migrācijas statistiku, administratīvā sloga mazināšanu, statistisko datu pieejamību zaļās ekonomikas novērtēšanai, ģeogrāfisko informācijas sistēmu pielietošanu statistikā u.c.

  

 

Papildu informācija:

Anete Ugaine
Sabiedrisko attiecību speciāliste
anete [dot] ugaine [at] csb [dot] gov [dot] lv
t. 27880666; 67366621

Beate Danusēviča
Sabiedrisko attiecību speciāliste
beate [dot] danusevica [at] csb [dot] gov [dot] lv
t. 29719845, 67366924