Preses konference par tautas skaitīšanas rezultātiem

16.01.2012

Šā gada 18.janvārī 10.30 viesnīcā City Hotel Bruņinieks (Bruņinieku ielā 6) notiks preses konference par 2011.gada tautas skaitīšanas rezultātiem. Preses konferencē piedalīsies Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšniece Aija Žīgure.

Preses konferencē tiks prezentēti provizoriskie tautas skaitīšanas rezultāti par iedzīvotāju skaitu un tā izmaiņu ietekmējošies faktoriem gan valsts, gan teritoriālā skatījumā. Tiks analizētas iedzīvotāju vecuma un nacionālā sastāva izmaiņas, tiks sniegta informācija par iedzīvotāju nodarbinātību un izglītību.

2011.gada tautas skaitīšanu CSP uzsāka 1.martā, piedāvājot iedzīvotājiem aizpildīt tautas skaitīšanas anketas internetā, 17.martā darbu uzsāka 1960 tautas skaitītāji, apmeklējot iedzīvotājus viņu dzīvesvietās. No 1.jūnija tautas skaitīšanas iepriekšējos posmos nesastaptie iedzīvotāji varēja izpildīt tautas skaitīšanas anketas internetā.

Lai arī redzamākā tautas skaitīšanas darbu daļa tika pabeigta jau 10.jūnijā, kurā tika iegūti dati par 1.9 miljoniem iedzīvotāju, tautas skaitīšanas process neapstājās. CSP turpināja strādāt, lai iegūtu informāciju par Latvijas patieso iedzīvotāju skaitu, analizējot valsts informācijas sistēmās un administratīvajos reģistros iekļautos datus. Uz šo datu pamata tika izdarīti secinājumi par tautas skaitīšanā nesastaptajiem iedzīvotājiem.

2011.gada 16.decembrī, lai arī datu apstrāde vēl pilnībā nebija pabeigta, CSP paziņoja, ka Latvijas iedzīvotāju skaits pārsniedz 2 miljonus un iedzīvotāju skaits kopš iepriekšējās tautas skaitīšanas ir samazinājies, kas noticis gan iedzīvotāju dabiskā pieauguma (mirušo skaitam pārsniedzot jaundzimušo skaitu), gan starptautiskās migrācijas ietekmē.

Sniedzot ieskatu gaidāmās preses konferences saturā, jau šobrīd varam paziņot, ka, salīdzinot ar iepriekšējo tautas skaitīšanu 2000.gadā iedzīvotāju skaits visstraujāk ir samazinājies Latgalē un atsevišķos Latgales novados samazinājums pārsniedz pat 30%.

 

Papildus informācija par preses konferenci
Aldis Brokāns
Tālr. 67366868