OECD: "Latvija ir pilnībā integrējusies Eiropas statistikas sistēmā" (ar foto)

28.03.2014

No 26. līdz 28.martam Latviju apmeklēja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD*) Statistikas direktorāta direktora vietnieks Pauls Šraiers (Paul Schreyer) un eksperts juridiskajos un institucionālajos jautājumos Žuljens Dipo (Julien Dupont), lai izvērtētu Latvijas statistikas sistēmas atbilstību OECD prasībām statistikas jomā.

"Latvija ir pilnībā integrējusies Eiropas statistikas sistēmā. Tas nozīmē, ka esat ļoti tuvu tiem starptautiskajiem standartiem un prasībām, kādas ir OECD. Lielā daļā nozaru Latvijas statistiku jau ir vērtējis Eiropas statistikas birojs Eurostat, un mēs varam balstīties uz šo novērtējumu," par Latvijas atbilstību OECD statistikas standartiem izteicās P.Šraiers.

"Divu dienu laikā esmu redzējis vairākas statistikas un institucionālās prakses, kas varētu interesēt citas valstis, un es rosinātu CSP un citus statistikas partnerus raudzīties uz šo iestāšanās procesu kā uz iespēju pievienoties plašākai statistikas kopienai," viņš atzīmēja.

P.Šraiers arī norādīja, ka ar nepacietību gaidīs Latvijas kā pilntiesīgas dalībvalsts pievienošanos OECD.

Trīs dienās OECD eksperti iepazinās ar statistiskās informācijas sagatavošanas, apstrādes un izplatīšanas procesu Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP), kā arī novērtēja svarīgāko CSP partneru – Latvijas Bankas, Finanšu ministrijas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas ieguldījumu statistikas sagatavošanā.

Šāda OECD vizīte statistikas jomā Latvijā notiek pirmo reizi, un nākamā ir gaidāma šogad decembrī. Plānots, ka OECD Statistikas komitejā Latvijas pievienošanās jautājums tiks skatīts 2015.gada jūnija sanāksmē.

Par Latvijas pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai pagājušā gada decembrī ir lēmis Ministru kabinets, un pievienošanās procesu vada Ārlietu ministrija.

CSP priekšniece Aija Žīgure sasveicinās ar OECD ekspertu juridiskajos jautājumos Žuljenu Dipo

No kreisās: Pauls Šraiers un Žuljens Dipo 

 

Sanda Rieksta
CSP sabiedrisko attiecību speciāliste
67366621; 27880666
sanda [dot] rieksta [at] csb [dot] gov [dot] lv

* The Organisation for Economic Co-operation and Development