Nāc uz festivālu LAMPA un uzzini, vai dati ir mūsdienu jaunais zelts

30.06.2017

Šodien Sarunu festivālā LAMPA Centrālā statistikas pārvalde (CSP) sadarbībā ar Datu skolu rīko diskusiju “Dati un statistika – mūsdienu jaunais zelts”. Diskusija norisināsies no plkst. 14:00 līdz 15:30 Cēsu pils parkā, teltī “Spuldze”.

Dati un statistika ir mūsdienu jaunais zelts. Tas ir izejmateriāls diskusijām, argumentiem un secinājumiem. Dažkārt zelts ir apslēpts un grūti atklājams, tomēr mūsdienās tāds vērtīgs izejmateriāls kā dati rodas visur, un to ir daudz.

Ja tu neesi internetā, tevis nav. Ja tu esi internetā, tu esi statistika. Ja tevis nav reģistros, tad tevis nav. Ja tu esi reģistros, tu esi statistika. Mēs katrs esam daļa no statistikas, daļa no visur esošā zelta. Bet, cik daudzi no mums prot šo zeltu atrast, izrakt, atsijāt no liekā un realizēt?

Festivālā diskutēsim par datu atvērtību, pieejamību, datu pratības spēju attīstīšanu skolās, augstskolās un visas dzīves garumā. Mēģināsim noskaidrot, vai viss ir zelts, kas spīd. Ir viegli padoties pseido argumentiem, kas it kā balstīti datos. Bet, vai viegli atšķirt labu datu vizualizāciju no manipulējošas? Cik bieži atrodam laiku, lai datos balstītus argumentus pārbaudītu drošos avotos? Kas mūsdienās ir droši datu avoti? Kam uzticēties un kā pārbaudīt?

Diskusijā piedalīsies skeptiķis un pētnieks Mārtiņš Hiršs, Datu skolas vadītāja Nika Aleksejeva, Iespējamās misijas direktors Kārlis Andersons, žurnālists Raivis Vīlūns, kā arī sociologs Miķelis Grīviņš. Savukārt pašu diskusiju vadīs CSP Sociālās statistikas departamenta direktores vietniece Baiba Zukula.

 

 

 

Mediju jautājumi:
Kalvis Pētersons
Informācijas un komunikācijas daļa
E-pasts: media [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr.: 67366924, 27880666
www.twitter.com/CSP_Latvija
www.facebook.com/csplatvija