Latvijas iedzīvotāju skaits pārsniedz 2 miljonus

16.12.2011

Centrālā statistikas pārvalde vēl turpina darbu pie 2011.gada tautas skaitīšanas rezultātu apkopošanas, bet jau patlaban, saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem, varam teikt, ka Latvijas iedzīvotāju skaits pārsniedz 2 miljonus.

Salīdzinot ar iepriekšējās tautas skaitīšanas rezultātiem (2000.gadā), kopējais iedzīvotāju skaits Latvijā ir samazinājies, kas noticis gan iedzīvotāju dabiskā pieauguma (mirušo skaitam pārsniedzot jaundzimušo skaitu), gan starptautiskās migrācijas ietekmē.

Vienlaikus jāatzīmē, ka vērojama arī iedzīvotāju migrācija valsts iekšienē, kā rezultātā atsevišķās apdzīvotās vietās iedzīvotāju skaits ir samazinājies, un atkal citās iedzīvotāju skaits šajā laika posmā audzis, piemēram, Pierīgā.

Plānots, ka informatīvais ziņojums par 2011.gada tautas skaitīšanas provizoriskajiem rezultātiem valdībā tiks iesniegts 2012.gada janvāra otrajā pusē, un īsi pirms tam arī informēsim sabiedrību un plašsaziņas līdzekļus par provizoriskajiem tautas skaitīšanas rezultātiem. Jāuzsver, ka darbs pie tautas skaitīšanas datu apstrādes notiks līdz pat 2013.gadam, kad ir paredzēta galīgo datu kopsavilkuma tabulu publicēšana.

 

Sagatavojis Sociālās statistikas departaments
Maranda Behmane
Tālr. 67366878