Iepazīstinājām interesentus ar mūsu izstrādāto jauno metodoloģiju iedzīvotāju skaita novērtēšanai

26.11.2013

25.novembrī Latvijas Universitātē notika Latvijas Statistiķu asociācijas rīkotais lasījums „Jaunumi iedzīvotāju skaita novērtēšanas metodoloģijā”. Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) pārstāvji – Baiba Zukula, Sociālās statistikas departamenta direktores vietniece, un Mārtiņš Liberts, Matemātiskā nodrošinājuma daļas vadītājas vietnieks iepazīstināja ar CSP izstrādāto jauno metodoloģiju iedzīvotāju skaita novērtēšanai.

Metodoloģijas izstrādāšanas laikā CSP darbinieki konsultējās ar jomas ekspertiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. Darbs pie tās uzsākts 2012.gadā. CSP izstrādātās metodoloģijas pamatā ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra un deviņu citu administratīvo reģistru* informācija.

Jauno metodoloģiju atzinīgi ir novērtējuši Latvijas Bankas, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes eksperti.

Turpmāk plānots ar izstrādāto metodoloģiju iepazīstināt Lietuvas un Igaunijas kolēģus, kā arī nosūtīt to izvērtēšanai Eiropas Savienības statistikas birojam Eurostat. Izstrādātās metodoloģijas apraksts pieejams CSP mājaslapā.

 

* no Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Izglītības un zinātnes ministrijas, Lauksaimniecības datu centra, Lauku atbalsta dienesta, Nacionālā veselības dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes.