Eurostat dialoga vizīte CSP par vispārējās valdības budžeta deficīta un valsts parāda notifikācijas jautājumiem

26.05.2015

2015. gada 26. – 27. maijā Centrālajā statistikas pārvaldē notiek Eiropas Savienības Statistikas biroja "Eurostat" kārtējā dialoga vizīte Latvijā par vispārējās valdības budžeta deficīta un valsts parāda notifikācijas jautājumiem. Vizītes gaitā Eurostat eksperti izvērtē vispārējās valdības budžeta deficīta un valsts parāda notifikācijas atbilstību Eiropas nacionālo kontu sistēmas EKS 2010 metodoloģijas prasībām.

Diskusijā par dažādiem metodoloģiskiem jautājumiem un specifisku valdības darījumu uzskaiti piedalās arī notifikācijas sagatavošanā iesaistīto iestāžu pārstāvji no Finanšu ministrijas, Valsts kases, Latvijas Privatizācijas aģentūras, Satiksmes ministrijas un Latvijas Bankas. Vizītē piedalās arī Eiropas Savienības Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorāta DG ECFIN un Eiropas Centrālās Bankas pārstāvji.

Iepriekšējā Eurostat ekspertu vizīte par vispārējās valdības budžeta deficīta un valsts parāda notifikācijas jautājumiem, vērtējot situāciju Latvijā pirms valsts pievienošanās eirozonai, notika 2013. gada 8. – 9. aprīlī.

 

Papildu informācija:
Vija Veidemane
Makroekonomiskās statistikas departamenta
Valsts finanšu daļas vadītāja
Tālr.: 67366963
E-pasts: Vija [dot] Veidemane [at] csb [dot] gov [dot] lv