Durvis ver jaunais CSP Informācijas centrs

02.02.2016

No 2016. gada 2. februāra Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Informācijas centrs sagaidīs apmeklētājus jaunās telpās.

Jaunā Informācijas centra telpās pieejami pakalpojumi, kas pielāgoti statistikas lietotāju vajadzībām: stacionārie datori un bezmaksas bezvadu internets, ērta pieeja drukātiem un elektroniskiem statistiskās informācijas avotiem, konsultācijas par datu avotiem un to izmantošanu, kā arī prezentāciju telpa. Jauno Informācijas centru plānots attīstīt kā domu un viedokļu  apmaiņas vietu, kur notiks prezentācijas un diskusijas par dažādām statistikas tēmām.

Pirmais pasākums jaunajā Informācijas centrā norisināsies 10. februārī, kad CSP viesosies 7 jaunieši, kuri ēnos matemātiķus-statistiķus, ES lietu koordinatoru u.c. CSP speciālistus.

Informācijas centrā ikvienam interesentam pieejami visi Latvijas statistikas izdevumi,  citu valstu publikācijas (statistikas gadagrāmatas, ikmēneša izdevumi, datu krājumi), kā arī Eurostat, Pasaules Bankas, Starptautiskā Valūtas fonda, ANO un OECD izdevumi, kas kopā veido lielāko lasītājiem pieejamo statistiskās informācijas izdevumu kolekciju Latvijā. Īpaša vērtība ir vēsturiskajām Latvijas statistikas gadagrāmatām par pagājušā gadsimta 20. gadiem.

Informācijas centra konsultanti palīdzēs atrast statistisko informāciju par Latviju un citām valstīm, orientēties CSP datubāzē, kā arī noformēt un iesniegt pieprasījumu izziņām vai speciālas informācijas sagatavošanai.

CSP Informācijas centrs atrodas Lāčplēša ielā 1, ieeja no Krišjāņa Valdemāra ielas puses, blakus iepriekšējā Informācijas centra ieejai. Informācijas centrs apmeklētājus pieņem no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00, piektdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Pārtraukums no plkst. 13.00 līdz 14.00. Katra mēneša pēdējā darba dienā Informācijas centrs ir slēgts.

 

Mediju jautājumi:
Beate Danusēviča, Kristīne Romanovska
Informācijas un komunikācijas daļa
media [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr.: 67366924, 67366621, 27880666
www.twitter.com/CSP_Latvija
www.facebook.com/csplatvija

 

CSP Informācijas centrs:
Maija Praudiņa, Rita Narunovska
Informācijas un komunikācijas daļa
info [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr.:   67366922