Divu dienu darba vizītē Latvijā viesojas Eiropas statistikas biroja delegācija

08.04.2013

Šodien un rīt, 8. un 9. aprīlī, divu dienu darba vizītē Latvijā viesojas Eiropas statistikas biroja (Eurostat) delegācija. Vizīte notiek saistībā ar Latvijas gatavošanos uzņemšanai euro zonā, un tās uzmanības centrā ir valsts budžeta deficīta un valsts parāda notifikācijas jautājumi. Delegācijas sastāvā bez Eurostat pārstāvjiem ir arī Eiropas Komisijas Ekonomisko un finanšu lietu ģenerāldirektorāta un Eiropas Centrālās bankas pārstāvji. Sanāksmes notiek Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP).

Divu dienu laikā tiks apskatīti tādi jautājumi kā ar globālo finanšu krīzi saistītie vispārējās valdības sektora darījumi, uzkrātie nodokļi un sociālās iemaksas, uzkrātie procenti, dividendes un superdividendes, valdības izsniegtie galvojumi, parāda pārņemšana, parāda dzēšana un parāda norakstīšana, kapitāla papildināšana, atvasinātie finanšu instrumenti, ES fondu finanšu plūsmas u.c.

Kā atzīmēja delegācijas vadītājs, Eurostat D3 nodaļas (Pārmērīgā budžeta deficīta procedūras) vadītājs Džons Verinders (John Verrinder): „Šī ir īsa, bet nozīmīga vizīte. Pateicoties Latvijas institūciju iepriekš kvalitatīvi sagatavotajiem informatīvajiem materiāliem, esam tai labi sagatavojušies un jau tuvākajās dienās varēsim sniegt galvenos secinājumus un turpmākās rīcības virzienus.”

Bez CSP ekspertiem sanāksmēs piedalās arī Finanšu ministrijas un Valsts kases un Latvijas Bankas pārstāvji. Par atsevišķiem jautājumiem sanāksmēs piedalīsies arī Satiksmes ministrijas un akciju sabiedrības „airBaltic” pārstāvji saistībā ar kapitāla papildināšanu lidsabiedrībā, Labklājības ministrijas pārstāvji jautājumā par pensiju reformu un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji par valstij piederošo siltumnīcefekta gāzu emisijas tirdzniecību.

Jau vēstīts, ka 4.aprīlī CSP priekšniece Aija Žīgure tikās ar Eurostat ģenerāldirektoru Valteru Radermaheru (Walter Radermacher), lai iepazīstinātu ar stratēģiskajiem attīstības virzieniem Latvijas oficiālajā statistikā un uzklausītu aktualitātes Eiropas statistikas sistēmā.

 

Sanda Rieksta
CSP sabiedrisko attiecību speciāliste
67366621; 27880666
sanda [dot] rieksta [at] csb [dot] gov [dot] lv