Diskutēs par vienotā statistikas likuma izstrādi Austrumeiropas, Kaukāza un Centrālāzijas valstīm

29.05.2015

No 1. līdz 3.jūnijam Rīgā norisināsies Austrumeiropas, Kaukāza un Centrālāzijas (EECCA) valstu* augsta līmeņa seminārs statistikas jomā. Tajā diskutēs par vienotā statistikas likuma izstrādi EECCA valstīm, ko izstrādā ANO Eiropas Ekonomiskā komisija sadarbībā ar Eiropas Brīvās tirdzniecības asociāciju un Eurostat. Likuma mērķis ir stiprināt nacionālo statistikas sistēmu tiesisko un institucionālo ietvaru un oficiālās statistikas jēdzienu EECCA valstīs. Likumu izstrādā saskaņā ar ANO oficiālās statistikas pamatprincipiem, Eiropas Statistikas prakses kodeksu, kā arī ņemot vērā situāciju reģiona valstīs.

Semināra diskusiju temati būs aktualitātes oficiālās statistikas kvalitātes jautājumos, nacionālās statistikas sistēmas tiesiskais un institucionālais ietvars un oficiālās statistikas jēdziens, prasības statistiskajai informācijai un institūcijām, kas vāc datus. Seminārā dalībnieki informēs par sasniegumiem kvalitātes vadības ieviešanā reģionu statistikas iestādēs, kā arī apspriedīs turpmāko sadarbību statistikas sistēmas pilnveidošanā atbilstoši Eiropas praksei.

Seminārs atspoguļo Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritāti – Iesaistīta Eiropa, veicinot Eiropas Savienības labās prakses pārņemšanu citās valstīs.

Seminārā piedalīsies Eurostat Eiropas Statistikas sistēmas un starptautiskās sadarbības direktorāta vadītājs Pīters Everers (Pieter Everaers), Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas Statistikas biroja vadītāja Andrea Šellere (Andrea Scheller), ANO Eiropas Ekonomiskās komisijas Statistikas daļas direktore Lidija Bratanova (Lidia Bratanova), Eiropas Savienības statistikas iestāžu pārstāvji, kā arī Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas, Mongolijas, Ukrainas, Kazahstānas, Turkmenistānas, Uzbekistānas, Kirgizstānas un Tadžikistānas statistikas iestāžu vadītāji un eksperti.

Plašāka informācija par semināru un pasākuma programma pieejama vietnē http://www.eurostat-eecca-seminars.com/

 

*EECCA valstis -  Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Moldova, Krievijas Federācija, Tadžikistāna, Turkmenistāna, Ukraina un Uzbekistāna.

 

Papildu informācija:
Informācijas, izdevniecības un poligrāfijas departaments
Kristīne Romanovska, Beate Danusēviča
E-pasts: media [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr. 67366621, 67366924, 27880666