Diskutēs par statistikas izmantošanu attīstības plānošanā

15.04.2015

24. aprīlī Rīgā, viesnīcā "Radisson BLU Daugava" notiks konference datu lietotājiem "Statistika zināšanu sabiedrībai". Tajā oficiālās statistikas veidotāji – Eurostat un CSP eksperti – un datu lietotāji – ekonomisti, zinātnieki, ministriju, uzņēmēju un mediju pārstāvji – diskutēs par statistikas nozīmi un dalīsies pieredzē par statistikas izmantošanu lēmumu pieņemšanas procesos un pētniecībā.

Sekmīga statistikas izmantošana, lai tā kļūtu par informatīvu bagātību, kas palīdz izvērtēt šodienu un veidot nākotni, nav iedomājama bez datu lietotāju un statistikas veidotāju sadarbības. Konference ir iecerēta kā forums, kur iesaistītajām pusēm – statistikas veidotājiem un lietotājiem – vienam otru iepazīt, sadzirdēt un izprast.

Konferences dalībnieki dalīsies pieredzē statistikas datu izmantošanā atbilstoši trim tematiskajiem blokiem:

  • Eiropas un Latvijas darba tirgus attīstība, sociālā iekļaušana un labklājība – kā statistikas dati var palīdzēt novērtēt sabiedrības labklājības līmeni;
  • Statistikas dati rīcībpolitikas plānošanai un izvērtēšanai – kā veidot uz pierādījumiem balstītu attīstības plānošanu;
  • Statistikas dati mediju telpā – datu izmantošana žurnālistikā un to nozīme sabiedrības notikumu atspoguļošanā.

Konferenci atklās CSP priekšniece Aija Žīgure un Eurostat ģenerāldirektora vietniece Mariana Kotzeva. Tajā uzstāsies 16  savas jomas profesionāļi, tai skaitā Baltijas Starptautiskā Ekonomikas Politikas Studiju centra (BICEPS) pētniece Anna Zdanoviča, Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Rutkovska, Latvijas Darba Devēju konfederācijas (LDDK) eksperts Jānis Hermanis, pētnieciskās žurnālistikas centra „Re:Baltica” redaktore Inga Spriņģe un citi eksperti, kuri dalīsies pieredzē par statistiskās informācijas izmantošanu.

Konference paredzēta ekonomisko un sociālo procesu analītiķiem, stratēģiskās attīstības speciālistiem, žurnālistiem u.c. jomu pārstāvjiem.

Konferenci organizē Eurostat un Centrālā statistikas pārvalde sadarbībā ar "Dienas Bizness konferences".

Papildu informācija par konferences programmu un lektoriem vietnē konferences.db.lv sadaļā "Statistika zināšanu sabiedrībai". Konferenci varēs vērot arī tiešsaistē.

 

Papildu informācija:

 

Beate Danusēviča
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67366924, mob. 27880666
E-pasts: beate [dot] danusevica [at] csb [dot] gov [dot] lv