Dānijas Statistikas eksperti viesojas CSP

29.08.2014

2014. gada 27. - 29.augustā Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP) viesojās Dānijas Statistikas eksperti, lai pasniegtu mācību kursu "Eiropas Statistikas sistēma – veiksmīga prezidentūras norise". Mācībās piedalījās CSP eksperti, kuri būs atbildīgi par savlaicīgu sagatavošanos un sekmīgu Padomes statistikas darba grupas sanāksmju norisi Latvijas prezidentūras laikā.

2015. gada otrajā pusē prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē no Latvijas pārņems Luksemburga, tāpēc mācībās piedalījās arī Luksemburgas Statistikas prezidentūras grupa tās priekšnieka Serge Allegrezza vadībā.

Mācību kursu laikā Dānijas Statistikas eksperti prezentēja ES lēmumu pieņemšanas procedūru, īpaši uzsverot prezidentūras lomu katrā no lēmumu pieņemšanas procesiem, kā arī dalījās Dānijas Statistikas pieredzē prezidentūras darba organizēšanā iestādē un Padomes statistikas darba grupas sanāksmju vadīšanā prezidentūras laikā. Dānijas eksperti iepazīstināja arī ar sarunu vešanas procedūru formāliem un neformāliem aspektiem.