CSP uzvar Latvijas e-indeksa pētījumā iestāžu kategorijā

24.02.2016

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) šodien prezentēti Latvijas e-indeksa jaunākie rezultāti un apbalvoti uzvarētāji. No valsts pārvaldes iestādēm iestāžu kategorijā par Latvijas e-indeksa otrā posma uzvarētājām ir atzīta Centrālā statistikas pārvalde (CSP).

CSP pārstāvis Uldis Ainārs uzsvēra, ka šodienas statistika bez e-vides ir kaut kas neiedomājams. Piemēram, CSP publicē vairāk kā vienu miljardu rādītāju. "Es zinu, ka jūs visus neesat izskatījuši, bet vismaz zināt apjomu," jokoja Ainārs.

Latvijas e-indekss ir partnerības iniciatīva, ko 2014. gadā sāka Lattelecom sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un nozares ekspertiem. Latvijas e-indekss sastāv no diviem mērījumiem – Latvijas pašvaldību e-indekss, kas analizē pašvaldību īstenoto praksi e-pārvaldes un e-vides jomā, un Latvijas valsts iestāžu e-indekss. Latvijas valsts iestāžu e-indekss analizē iestāžu e-pārvaldes iespēju pielietošanu un efektivitāti iestāžu iekšējā darba organizācijā un starpiestāžu procesos, kā arī sniegto e-pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Valsts iestāžu un ministriju e-indeksa mērījumā 2015. gadā iekļautas 13 ministrijas un 89 iestādes.

2015. gada Latvijas e-indekss valsts iestāžu datu apkopojums (PDF)

Plašāka informācija par Latvijas e-indeksu vietnē www.eindekss.lv

 

Mediju jautājumi:
Beate Danusēviča, Kristīne Romanovska
Informācijas un komunikācijas daļa
E-pasts: media [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr.: 67366924, 67366621, 27880666
www.twitter.com/CSP_Latvija
www.facebook.com/csplatvija