CSP uzņem Eurostat darba grupu par iedzīvotāju skaita prognozēšanu

10.10.2017

10. un 11. oktobrī Centrālā statistikas pārvalde Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā uzņem Eiropas Savienības (ES) Statistikas biroja Eurostat darba grupu par iedzīvotāju skaita prognozēšanu. Sanāksmē par dzimstības, mirstības un migrācijas prognozēšanas metodoloģiskajiem jautājumiem spriež 28 ES dalībvalstu un Norvēģijas eksperti.

           

Ņemot vērā temata aktualitāti, viens no Eurostat vadošajiem ekspertiem DrGiampaolo Lanzieri (Džiampolo Lanzieri) 12. oktobrī pl. 13.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā sniegs vieslekciju "From Definitions to Projections – a Journey Through the Activities of Eurostat in Demographic and Migration Statistics" ("No definīcijām līdz prognozēm: Eurostat paveiktais demogrāfijas un migrācijas statistikā").

Dž. Lanzieri ieguvis doktora zinātnisko grādu statistikas jomā, ir Eurostat vecākais eksperts un vada darba grupu, kas atbildīga par demogrāfijas, migrācijas un iedzīvotāju skaita prognozēm. Lekcija notiks angļu valodā. Laipni aicināti visi interesenti! 

Pasākumu organizē LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Sociālo un politisko pētījumu institūts (SPPI) un Diasporas un migrācijas pētījumu centrs, kas ir LU SZF SPPI pētnieciskā struktūrvienība, sadarbībā ar LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti.