CSP publicē detalizētākos brīvpieejas datus par republikas pilsētu mājokļiem

19.06.2015

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir publicējusi datus, kas ļauj analizēt republikas pilsētu (Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera, Ventspils) apdzīvoto mājokļu telpisko struktūru. Turpmāk ikvienam ir iespēja veidot tematiskās kartes, attēlojot mājokļu skaitu, vidējo platību, celšanas gadu, ēkas tipu un mājokļu labiekārtojumus, kā arī izmantot šos datus telpiskajai analīzei. Tie ir Latvijā detalizētākie apdzīvotos mājokļus raksturojošie brīvpieejas dati.

Pretstatā datiem, kas apkopoti par pilsētām vai novadiem, CSP režģa veida dati daudz labāk raksturo mājokļus, atklājot atšķirības teritoriālo vienību iekšienē vai pāri to robežām. Režģa dati iegūti, piesaistot koordinātas 2011. gada tautas skaitīšanā apsekotajiem mājokļiem. Publicētie režģa veida dati pieejami ar šūnas izmēru 100x100 m gan absolūtās, gan relatīvās vērtībās.

CSP režģa dati liecina, ka Rīgā lielākā mājokļu platība ir privātmāju apbūves teritorijās Mežaparkā un Bieriņos, bet mazāka – vietās, kur dominē daudzdzīvokļu apbūve kā, piemēram, Iļģuciemā, Grīziņkalnā un Vecmīlgrāvī. Apdzīvoto mājokļu vidējā platība Rīgā ir 54 kvadrātmetri. Padomju laikos celtajos daudzdzīvokļu namos mājokļu vidējā platība ir lielāka nekā pirmskara strādnieku dzīvojamās mājās, bet mazāka nekā centra īres namos.

Visu republikas pilsētu mājokļu kartes un režģa dati telpiskai analīzei pieejami CSP vietnē sadaļā "Datu vizualizācija".

 

Papildu informācija:
Informācijas, izdevniecības un poligrāfijas departaments
Dāvis Kļaviņš
Tālr.: 67366874
E-pasts: Davis [dot] Klavins [at] csb [dot] gov [dot] lv