CSP Preiļu telefoninterviju centram aprit 10 gadi

06.04.2017

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Preiļu telefoninterviju centrs sāka darboties pirms 10 gadiem 2007. gada 2. aprīlī. Apaļajā jubilejā uz Preiļiem sveikt centra darbiniekus devās CSP priekšnieces vietnieks Kaspars Misāns, Sociālās statistikas departamenta direktore Maranda Behmane u.c. CSP amatpersonas.

Preiļu telefoninterviju centrs 10 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā veicis gandrīz pusmiljona zvanus respondentiem un veicis telefonintervijas  ap 160 tūkstošos mājsaimniecību visā valstī. Pirmajā darbības gadā  centrā bija nodarbināts viens informāciju sistēmu administrators un intervijas veica astoņi telefonintervētāji, no kuriem septiņi centrā strādā joprojām. Šobrīd telefonintervijas veic 12 intervētāji.

Preiļu telefoninterviju centrs katru gadu nodrošina telefonintervijas vairāk nekā 10 CSP veikto mājsaimniecību un personu apsekojumu vajadzībām un pašlaik iedzīvotājiem tiek uzdoti jautājumi  par nodarbinātību un bezdarbu, par ienākumiem un dzīves apstākļiem, par datoru un interneta lietošanu mājsaimniecībās, par atpūtas un darījuma braucieniem u.c.

Atkarībā no temata telefonintervijās iegūst no 30 % līdz 70 % mājsaimniecību un personu aptaujās savākto datu.

No Preiļiem tiek izsūtītas vēstules mājsaimniecībām, ar kurām paredzēts veikt telefonintervijas, un tāpēc gan Rīgas, gan citu pilsētu un pagastu iedzīvotāju pasta kastītēs var atrast vēstuli ar Preiļu pasta zīmogu. Ar vēstuļu palīdzību iedzīvotāji tiek savlaicīgi informēti par aptaujām un, saņemot zvanu no CSP, intervijas var notikt raitāk.

 

 
CSP priekšnieces vietnieks Kaspars Misāns (centrā) ar Preiļu telefoninterviju centra vadītāju Irinu Starovoitovu (blakus pa labi), centra darbiniekiem un CSP pārstāvjiem.

Kaspars Misāns sveic Preiļu telefoninterviju centra vadītāju Irinu Starovoitovu

Fotogrāfiju autors: Laikraksta "Latgales laiks" reportieris Sergejs Kuzņecovs.

 

 

Mediju jautājumiem
Kalvis Pētersons
Informācijas un komunikācijas daļa
Tālr. 67366924 Mob. 27880666
E-pasts: kalvis [dot] petersons [at] csb [dot] gov [dot] lv
www.csb.gov.lv
www.twitter.com/CSP_Latvija
www.facebook.com/csplatvija