CSP parakstījusi sadarbības līgumu ar RISEBA augstskolu

08.06.2016

Šodien, 8. jūnijā, parakstīts informācijas apmaiņas līgums starp Centrālo statistikas pārvaldi (CSP) un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA. Līguma ietvaros CSP saņems informāciju par studējošajiem un absolventiem, ko izmantos iedzīvotāju skaita novērtējumā un RISEBA vajadzībām sagatavos pārskatu par absolventu darba gaitām.

CSP priekšniece Aija Žīgure, komentējot līguma noslēgšanu, norāda: “Šis ir jau trīsdesmit pirmais un reizē pirmais datu apmaiņas līgums ar kādu no Latvijas augstskolām. Trīsdesmit pirmais, kad CSP saņem informāciju, pirmais – kad CSP sniedz statistiku par absolventu darba gaitām, ko augstskola var izmantot mācību procesa analīzei”.

Tā kā vienots studējošo reģistrs vēl tiek izstrādāts, CSP sadarbojas ar visām lielākajām valsts un privātajām augstskolām Latvijā, lai iegūtu datus par studentiem. CSP izmanto augstskolu sniegtos datus iedzīvotāju skaita novērtēšanā pēc 2012. gadā izstrādātās metodoloģijas, kas paredz izmantot valsts un pašvaldību sociālās palīdzības, veselības aprūpes, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju, izglītības un citu nozaru reģistros uzkrātos datus.

Iedzīvotāju skaita novērtējuma metodoloģija pieejama CSP tīmekļa vietnē.

No kreisās: Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA rektore Irina Senņikova un Centrālās statistikas pārvaldes priekšniece Aija Žīgure

 

Mediju jautājumi:
Beate Danusēviča, Sanda Rieksta
Informācijas un komunikācijas daļa
E-pasts: media [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr.: 67366924, 67366621, 27880666
www.twitter.com/CSP_Latvija
www.facebook.com/csplatvija

 

Papildu informācija:
Sigita Šulca
Iedzīvotāju statistikas daļa
E-pasts: Sigita [dot] Sulca [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr.: 67366806