CSP Kuldīgas datu savākšanas centrs atzīmē desmito jubileju

16.07.2014

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Kuldīgas datu savākšanas un apstrādes centrs jūlijā atzīmē savu desmito jubileju. Kuldīgas reģionālais centrs darbību uzsāka 2004. gadā un šobrīd tajā strādā 19 darbinieku.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa: “Esam gandarīti, ka tieši Kuldīga tika izvēlēta par vietu, kurā veidot reģionālo datu savākšanas centru. Tās ir stabilas darbavietas, ienākumi ģimenēm un papildinājums pašvaldības budžetam. Ceram, ka Kuldīga ir ne tikai izdevīga vieta ģeogrāfiskā novietojuma ziņā, bet arī radoša un skaista vide, kurā darbinieki labprāt gan strādā, gan atpūšas.”

Lai nodrošinātu efektīvu statistikas datu vākšanu visā Latvijas teritorijā, kā CSP patstāvīgās struktūrvienības reģionos darbojas datu savākšanas un apstrādes centri Valmierā, Kuldīgā un Preiļos. Tajos šobrīd kopā strādā 57 darbinieki.

Kuldīgas datu savākšanas un apstrādes centrs, līdzīgi kā citi reģionālie datu savākšanas un  apstrādes centri,  vāc  gada, ceturkšņa un  mēneša  pārskatus no respondentiem, veic to kvalitātes pārbaudi un pirmapstrādi, konsultē respondentus statistikas pārskatu iesniegšanas jautājumos, nodrošina statistikas pirmdatu masīvu izveidošanu. 

Taču atšķirībā no citiem CSP reģionālajiem centriem Kuldīgas centrs specializējies pārskatu gatavošanā par pētniecības darbu izpildi uzņēmējdarbības sektorā, informācijas tehnoloģiju izmantošanu uzņēmumos, kā arī viesnīcu un citu tūristu mītņu darbību.

 

Anete Ugaine
CSP sabiedrisko attiecību speciāliste
67366621; 27880666
anete [dot] ugaine [at] csb [dot] gov [dot] lv
www.csb.gov.lv  
Twitter: @CSP_Latvija