CSP jau piecpadsmito gadu atzīmē Eiropas dienu (ar foto)

09.05.2013

Ceturtdien, 9. maijā, Centrālajā statistikas pārvaldē (CSP) jau piecpadsmito gadu pēc kārtas ar izglītojošu semināru ciklu atzīmēja Eiropas dienu. Pirmo reizi Eiropas diena CSP ar izglītojošiem pasākumiem tika pavadīta vēl pirms iestāšanās Eiropas Savienībā 1999. gadā.

CSP priekšniece Aija Žīgure: „Esmu pārliecināta, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jājūtas ne tikai kā Latvijas, bet arī kā Eiropas Savienības pilsonim. Sevi asociēt ar Eiropas Savienību ir grūtāk nekā ar Latviju – valsti, kurā dzīvojam, tāpēc reizi gadā CSP rīkojam īpašus pasākumus, lai kolēģiem atgādinātu par to, ka esam arī daļa no Eiropas Savienības valstu kuplās saimes.”

Šodien Eiropas dienas ietvaros CSP viesojās un par aktualitātēm CSP darbiniekus informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības (EKP) Latvijā vadītājas vietnieks Andris Kužnieks. EKP informēja par iniciatīvām 2013. gadā Eiropas pilsoņu gada ietvaros. Savukārt Finanšu ministrijas eiro projekta vadītāja Dace Kalsone un viņas palīgs Salvis Skladovs CSP darbiniekiem stāstīja par eiro ieviešanas praktiskajiem jautājumiem. Tā, piemēram, uzzinājām, ka latu apmaiņa eiro ne tikai Latvijas Bankā, bet arī pasta nodaļās un komercbankās būs bez maksas un pēc fiksētā lata maiņas kursa (0,702804) eiro maiņas noteiktajā sešu mēnešu periodā no 2014.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam. Interesanti bija uzzināt, ka nākamgad pirmo divu nedēļu laikā, kurās norēķināties varēs gan latos, gan eiro, atlikums būs jāizdod eiro, bet sabiedriskā transporta vadītāji, rūpējoties par pasažieru drošību, atlikumu no latiem varēs izdot latos. CSP viesojās arī Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vecākais referents Ēriks Ajausks.


Attēlā no kreisās Aija Žīgure, CSP priekšniece, Vija Gunta Jace, ES lietu koordinācijas daļas vadītāja

Andris Kužnieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks

 

Sanda Rieksta
CSP sabiedrisko attiecību speciāliste
67366621; 27880666
sanda [dot] rieksta [at] csb [dot] gov [dot] lv

www.csb.gov.lv  
Twitter: @CSP_Latvija