Būvniecības izmaksu gada pieaugums aprīlī – 0,6%

29.05.2014

Būvniecības izmaksas šajā aprīli salīdzinājumā ar pagājušā gada aprīli palielinājās par 0,6%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 4,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,3%, bet būvmateriālu cenas samazinājās par 1,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

2014.gada aprīlī, salīdzinot ar martu, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,3%. Būvmateriālu cenas pazeminājās par 1,4%, bet pieauga strādnieku darba samaksa par 2,4% un mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,3%.

Aprīlī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu pazeminājums ceļu būves materiāliem (lielākā ietekme asfaltbetonam).

Būvniecības izmaksu indeksi

(2010=100)

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

2014.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 180 būvuzņēmumu un ap 30 tirdzniecības uzņēmumu, bez tam būvizmaksu indeksa aprēķinos tiek izmantotas arī būvmateriālu cenas, ko uzņēmumi sniedz rūpniecības ražotāju un importa cenu indeksu aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2013. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 64% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1,4 milj. eiro gadā, no tiem 20% uzņēmumu darbu apjoms bija virs 7 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Plašāku informāciju par būvniecības izmaksām var skatīt CSP datubāzes sadaļā Ražotāju cenas. Informācija par būvniecības izmaksu pārmaiņām šajā maijā tiks publicēta 30.jūnijā.

 

Papildu informācija:
Ražotāju cenu indeksu daļa
Jeļena Kovaļova
tālrunis 67366884