Apstrādes rūpniecības apgrozījums oktobrī pieauga par 1,5%

09.12.2013

Apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem šajā oktobrī, salīdzinot ar septembri, faktiskajās cenās pieauga par 1,5%, tai skaitā vietējā tirgū – par 2,5% un eksportā – par 0,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Apstrādes rūpniecības apgrozījums1 raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.

Lielākais apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 24,2% (vietējā tirgū – par 4,7%, eksportā – 2,4 reizes), datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 14,5% (vietējā tirgū – par 1%, eksportā – par 21,9%) un automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē – par 12% (vietējā tirgū – par 10%, eksportā – par 13%).

Salīdzinot ar septembri, apgrozījuma samazinājums bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 28,1% (samazinājums eksportā, bet vietējā tirgū bija pieaugums), elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 16% (samazinājums abos tirgos) un farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanas nozarē – par 7,9% (vietējā tirgū – samazinājums, bet eksportā – pieaugums).

Salīdzinot ar 2012. gada oktobri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 3,4%. Izaugsmes pamatā bija vietējais tirgus – par 10,4%, bet eksportā bija samazinājums par 4,5%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas

2013. gada oktobrī %, salīdzinot ar 2012.gada oktobri (kalendāri izlīdzināti dati)

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzēs.

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Ramona Skakunova
Tālr. 673669531 Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas, kurā tiek ietverti arī nepabeigtie ražojumi un produkcijas krājumi, apgrozījumā ietver tikai pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.