Apstrādes rūpniecības apgrozījums novembrī pieauga par 3,1%

08.01.2014

Pērnā gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 3,1%, tai skaitā vietējā tirgū – par 3,2% un eksportā - par 2,9%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lielākais apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 52% (pieaugums abos tirgos), gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mašīnas un iekārtas – par 19,8% (pieaugums abos tirgos) un elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 10,9% (pieaugums bija eksportā, bet vietējā tirgū - samazinājums).

Novembrī, salīdzinot ar oktobri, apgrozījuma samazinājums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 6,6% (eksportā – samazinājums par 16,3%, bet vietējā tirgū – pieaugums par 13,4%), iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 6,4% (samazinājums eksportā par 71,1%, bet vietējā tirgū pieaugums par 24,1%) un tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 6,4% (eksportā samazinājums par 12,9%, bet vietējā tirgū pieaugums par 4,9%).  

Salīdzinot ar 2012. gada novembri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 5,5%. Izaugsmes pamatā bija vietējais tirgus – par 12,2%, bet eksportā bija samazinājums par 2,3%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas

2013. gada novembrī %, salīdzinot ar 2012.gada novembri (kalendāri izlīdzināti dati)

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzēs

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Irēna Bekmane
Tālr. 67366830



1 Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas, kurā tiek ietverti arī nepabeigtie ražojumi un produkcijas krājumi, apgrozījumā ietver tikai pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.