Apstrādes rūpniecības apgrozījums maijā pieauga par 4,7%

09.07.2013

Apstrādes rūpniecības apgrozījums1 pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās 2013. gada maijā, salīdzinot ar 2013. gada aprīli, pieauga par 4,7%, tai skaitā vietējā tirgū – par 7,6% un eksportā – par 1,1%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lielākais apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 92,7% (pieaugums gan vietējā tirgū, gan eksportā), ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 25,5% (pieaugums abos tirgos) un iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 20,1% (pieaugums vietējā tirgū, bet eksportā – samazinājums). Apgrozījuma kāpums gan vietējā tirgū, gan eksportā, bija vērojams arī pēc īpatsvara lielākajās nozarēs: pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 6,3%, kokapstrādē – par 3,9% un metālapstrādē – par 2,4%.

Salīdzinot ar aprīli, apgrozījuma kritums bija metālu ražošanas nozarē – par 54,1% (samazinājums gan vietējā tirgū, gan eksportā), tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 6,1% (kritums abos tirgos) un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 2,5% (kritums abos tirgos).

Salīdzinot ar 2012. gada maiju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā  samazinājās par 0,6%, tai skaitā eksportā – par 6,6%, bet vietējā tirgū bija pieaugums par 4,6%. Vislielākais apgrozījumasamazinājums gan vietējā tirgū, gan eksportā bija metālu ražošanas nozarē – par 76,7%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas
2013. g. maijā %, salīdzinot ar 2012.g. maiju (kalendāri izlīdzināti dati)

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Irēna Bekmane
Tālr. 67366830


1 Rūpniecības apgrozījuma indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.