Apstrādes rūpniecības apgrozījums februārī pieauga par 4,1%

08.04.2014

Šī gada februārī, salīdzinot ar janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums1 pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 4,1%, tai skaitā vietējā tirgū – par 7,3%, bet eksports palika iepriekšējā mēneša līmenī (no tā eirozonā bija kritums par 7,9%, bet ārpus eirozonas pieaugums par 3,8%), liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē – par 26,7% (vietējā tirgū – pieaugums 2,1 reizes, bet eksportā samazinājums par 5,4%, no tā eirozonā – par 2,4% un ārpus eirozonas – par 8,2%), nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē – par 14,4%% (vietējā tirgū – par 17,8%, eksportā - par 4,9%, no tā eirozonā – par 15,2% un ārpus eirozonas – par 1,6%), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 6,2% (vietējā tirgū – pieaugums par 8,8%, bet eksportā samazinājums par 4%, no tā eirozonā – par 23,7% un ārpus eirozonas - par 0,9%).

Salīdzinot ar 2013. gada februāri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā pieauga par 5,7%. Izaugsmes pamatā bija vietējā tirgus pieaugums par 14,5%, bet eksportā bija samazinājums – par 3,9% (no tā eirozonā – par 0,9%, bet ārpus eirozonas par 5,5%).

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas

2014. gada februārī %, salīdzinot ar 2013.gada februāri (kalendāri izlīdzināti dati)

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzēs.

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Irēna Bekmane
Tālr. 673668301 Rūpniecības apgrozījuma indekss – raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību. Tā aprēķinā iekļauj ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes un apstrādes rūpniecības uzņēmumu apgrozījumu faktiskajās cenās. Par svariem izmanto rūpniecības apgrozījuma sadalījumu - vietējais tirgus un eksports. Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas apgrozījuma indekss netiek deflēts t.i. netiek ņemtas vērā cenu izmaiņas. Apgrozījumā ietver tikai pašražoto pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.