Apstrādes rūpniecības apgrozījums aprīlī samazinās par 5,1%

10.06.2013

Apstrādes rūpniecības apgrozījums1 pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās 2013. gada aprīlī, salīdzinot ar 2013. gada martu, samazinājās par 5,1%, tai skaitā vietējā tirgū – par 5,9% un eksportā – par 4%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lielākais apgrozījuma samazinājums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi gan vietējā tirgū, gan eksportā bija metālu ražošanas nozarē – par 46,8%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 29,7%, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 17,8%.

Salīdzinot ar martu, apgrozījuma pieaugums bija farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanas nozarē – par 19,6% (pieaugums gan vietējā tirgū, gan eksportā), tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 12% (pieaugums abos tirgos) un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 7,4% (pieaugums eksportā, bet  vietējā tirgū – samazinājums).

Salīdzinot ar 2012. gada aprīli, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 3,6%, tai skaitā vietējā tirgū – par 3,8% un eksportā – par 3,3%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas
2013. g. aprīlī %, salīdzinot ar 2012.g. aprīli
(kalendāri izlīdzināti dati)

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Ramona Skakunova
Tālr. 67366953

 


1 Rūpniecības apgrozījuma indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.