Apstrādes rūpniecības apgrozījums 2013. gada deviņos mēnešos pieauga par 1,4%

08.11.2013

Apstrādes rūpniecības apgrozījums1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās, 2013. gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, pieauga par 1,4%, tai skaitā vietējā tirgū – par 4,3%, bet eksportā bija samazinājums par 2%.

Atsevišķu apstrādes rūpniecības nozaru apgrozījuma pārmaiņas

2013.gada deviņos mēnešos %, salīdzinot ar 2012.gada atbilstošo periodu (kalendāri izlīdzināti dati)

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde

2013.gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 0,2%, tai skaitā eksportā – par 7%, bet vietējā tirgū bija pieaugums par 5,5%.

2013.gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar 2013.gada otro ceturksni, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 3,1%, tai skaitā vietējā tirgū – par 3,7% un eksportā – par 2,4%.

Šogad septembrī, salīdzinot ar 2012.gada septembri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 1,6%,tai skaitā eksports – par  9,1%, bet vietējā tirgū – pieaugums par 5,2%.

Lielākais apgrozījuma samazinājums bija metālu ražošanas nozarē – par 84,3% (samazinājuma pamatā bija eksports, bet vietējā tirgū bija pieaugums), citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 47,5% (samazinājums bija abos tirgos), iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanas nozarē – par 25,3% (samazinājums vietējā tirgū, bet eksportā – pieaugums).

2013.gada septembrī pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzinot ar 2013. gada augustu, apstrādes rūpniecības apgrozījumssamazinājās par 1%, tai skaitā vietējā tirgū – par 1,3% un eksportā – par 0,5%.

Lielākais apgrozījuma samazinājums bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 20,1% (samazinājums bija abos tirgos), automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē – par 18,9% (samazinājums vietējā tirgū, bet eksporta pieaugums), apģērbu ražošanas nozarē – par 5,9% (samazinājums – abos tirgos).

 

Plašāku informāciju par sezonāli izlīdzinātiem, kalendāri izlīdzinātiem un neizlīdzinātiem rūpniecības produkcijas apgrozījuma indeksiem var skatīt CSP datubāzē.

 

Papildu informācija:
Rūpniecības statistikas daļa
Ramona Skakunova
Tālr. 673669531 Rūpniecības apgrozījuma indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību.