17 % Latvijas iedzīvotāju vismaz divreiz nedēļā brauc ar velosipēdu

16.09.2016

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto iedzīvotāju veselības apsekojumu 17,4 % Latvijas iedzīvotāju vismaz divreiz nedēļā vismaz 10 minūtes dienā brauc ar velosipēdu. No tiem katru dienu ar velosipēdu vismaz 10 minūtes brauc 3,4 %, bet vismaz piecas dienas nedēļā 6 % Latvijas iedzīvotāju. Vienreiz nedēļā ar velosipēdu pārvietojas 5,6 % iedzīvotāju. No visiem tiem iedzīvotājiem, kuri kaut reizi nedēļā izmanto velosipēdu, lielākā daļa (64 %) ik dienu brauc ilgāk nekā pusstundu.

Ar velosipēdu nemaz nebrauc 77 % Latvijas iedzīvotāju, no tiem 80,3 % sieviešu un 72,7 % vīriešu.

No aptuveni 370 CSP Rīgas centrālā biroja darbiniekiem ar velosipēdu uz darbu šodien ieradušies 25, un tie ir 6,8 % no kolektīva. Vidēji 30 CSP darbinieku uz darbu parasti brauc ar velosipēdu.

Ar akciju “Ar velo uz darbu” 16. septembrī Latvijā tiek atklāta Eiropas Mobilitātes nedēļa. Tajā no 16. līdz 22. septembrim 46 Eiropas un pasaules valstīs norisināsies vairāk nekā 1500 dažādu pasākumu, kuros iedzīvotāji tiks mudināti izvēlēties veselībai un videi draudzīgākus pārvietošanās veidus.

“Ar velo uz darbu” dienu Latvijā īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Rīgas Domes Satiksmes departaments un Latvijas Riteņbraucēju apvienība.

Eiropas Mobilitātes nedēļas kampaņa aicina cilvēkus izmēģināt dažādus videi un veselībai draudzīgākus pārvietošanās veidus – izvērtēt, kāds pārvietošanās veids katrā situācijā ir visērtākais, vienlaikus risinot vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas - samazināt satiksmes sastrēgumus pilsētās, mazināt atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu un uzlabot eiropiešu veselības stāvokli.

 

Mediju jautājumi:
Sanda Rieksta
Informācijas un komunikācijas daļa
E-pasts: media [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr.: 67366621, 27880666
www.csb.gov.lv
www.twitter.com/CSP_Latvija
www.facebook.com/csplatvija

 

Papildu informācija par apsekojumu:
Anita Švarckopfa
Kultūras, izglītības, veselības un zinātnes statistikas daļa
E-pasts: Anita.Švarckopfa [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr.: 67366648