17. jūnijā notiks otrā Statistikas padomes sēde

17.06.2016

Piektdien, 17. jūnijā plkst. 14.00 Centrālajā statistikas pārvaldē notiks otrā Statistikas padomes sēde. Tajā diskutēs par Latvijas Oficiālās statistikas programmas izstrādi, datu pieejamības un konfidencialitātes jautājumiem. Padomes dalībnieki pārrunās arī aktuālos jautājumus Oficiālās statistikas portāla izveidē.

Oficiālās statistikas programma 2017.–2019. gadam noteiks valstī nodrošināmās oficiālās statistikas apjomu un publicējamos rādītājus, kā arī kādā periodiskumā un detalizācijas pakāpē tos apkopos un publicēs oficiālās statistikas iestādes, tai skaitā Centrālā statistikas pārvalde. 2016. gadā oficiālo statistiku Latvijā apkopo 55 valsts pārvaldes iestādes.

Statistikas padome izveidota 2016. gada 25. janvārī. Tās mērķis ir veicināt Latvijas oficiālās statistikas sistēmas attīstību un sniegt statistikas iestādēm rekomendācijas par oficiālās statistikas plānošanu, izstrādi, datu iegūšanu, apstrādi, analīzi un izplatīšanu. Padomes sastāvā ir Centrālās statistikas pārvaldes priekšniece Aija Žīgure, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas, Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Augstākās izglītības padomes, Datu valsts inspekcijas, Pārresoru koordinācijas centra, Latvijas Bankas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Statistiķu asociācijas eksperti.

Mediju jautājumi:
Beate Danusēviča, Sanda Rieksta
Informācijas un komunikācijas daļa
media [at] csb [dot] gov [dot] lv
Tālr.: 67366924, 67366621, 27880666
www.csb.gov.lv
www.twitter.com/csp_latvija
www.facebook.com/csplatvija